Cieszyn i elektryczne rowery miejskie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy wypożyczalnia i sieć rowerów miejskich w Cieszynie byłaby dobrym pomysłem? To z jednej strony możliwość komunikacyjna, z drugiej trochę ruchu fizycznego i pomysł na zwiedzanie okolicy.

Rowery miejskie

Określając zasadność takiego systemu trzeba brać pod uwagę takie czynniki, jak: wielkość obsługiwanego przez sieć obszaru, ukształtowanie terenu, ilość istniejących już tras rowerowych. O wypożyczalni rowerów miejskich w Cieszynie była mowa już kilkukrotnie, między innymi w połowie 2017 roku. Ówczesny burmistrz Ryszard Macura stwierdził wtedy, że władze miasta pracują na razie nad Studium komunikacyjnym Miasta Cieszyna i takiej wypożyczalni nie rozważa się.

 Może jednak?

Nie wiadomo co na to „Studium komunikacyjne”, ale dowiedzieliśmy się, że obecnie jest analizowane utworzenie sieci rowerów miejskich.

- W temacie systemu wypożyczalni rowerów miejskich trwają analizy i szukanie możliwości pozyskania na ten cel dofinansowania ze środków zewnętrznych. Uwzględniając specyfikę ukształtowania terenu w mieście chcielibyśmy, by w systemie znajdowały się także rowery elektryczne - poinformowała nas Katarzyna Koczwara, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Warto wspomnieć, że od kilku miesięcy wypożyczalnia rowerów elektrycznych funkcjonuje w Czeskim Cieszynie, o czym pisał portal cieszy.pl. Szersze informacje na jej temat można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij

5
+4
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę