Pożegnanie śp. ks. Marka Kuliga - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj w Kościele św. Jakuba w Simoradzu odbył się pogrzeb 53-letniego kapłana Marka Kuliga. 

 - Był niezwykłym człowiekiem. Każdy, kto poznał go bliżej, był ujęty jego pokorą, uśmiechem, jego inteligencją i wysublimowanym żartem. Potrafił sobie zjednywać ludzi. Miał w sobie tyle ciepła i pokory – zauważył prowadzący mszę ks. Roman Berke.

Przypominał też, że przez ostatnie 16 lat swego życia Kulig zmagał się z chorobą.

- Nie wszyscy o niej wiedzieli. On nigdy się nie skarżył – podkreślił administrator parafii w Górkach Wielkich i zwrócił uwagę, że ostatnie dwa miesiące, kiedy stan zdrowia pogarszał się z dnia na dzień, ks. Marek przyjmował ból i upokorzenie z wdzięcznością – wobec Boga i ludzi, którzy otoczyli go opieką.

Po mszy uczestnicy pogrzebu towarzyszyli zmarłemu kapłanowi w ostatniej drodze na przykościelny cmentarz w Simoradzu.

Ks. Marek Kulig urodził się 5 grudnia 1966 r. w Trzeboszowicach. Pochodził z parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy. Po przyjęciu święceń kapłańskich w bielskiej katedrze w 1993 r. pracował m.in. w parafiach: św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach-Osiedlu, śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie i Narodzenia NMP w Kończycach Małych. W sierpniu 2016 r. został administratorem parafii św. Jakuba w Simoradzu. Regularnie sprawował tzw. msze św. trydenckie, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Zmarł 8 lutego br.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę