Zmarł działacz przesierpniowej opozycji demokratycznej w Bielsku-Białej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 21 lutego we Francji zmarł  Jerzy Freindorf, działacz przedsierpniowej opozycji demokratycznej w Bielsku-Białej, o czym informuje Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".

Freidorf 2

Jerzy Freindorf pracował w Bielsku-Białej jako fotograf. Od 1979 roku współpracował z Komitetem Samoobrony Społecznej KOR i Ruchem Młodej Polski, m.in. kolportując w Bielsku-Białej prasę niezależną. Był zatrzymywany przez SB. Po sierpniu 1980 roku związał się z Konfederacją Polski Niepodległej i bielskim Komitetem Obrony Więzionych za Przekonania. Po wprowadzeniu stanu wojennego był internowany do 29 stycznia 1982 roku w obozie w Jastrzębiu-Szerokiej. W połowie 1982 roku wyemigrował wraz z rodziną do Francji. Zmarł w wieku 69 lat.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę