Pogrzeb ks. kan. Jana Drzyzgi w Górkach Wielkich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Górkach Wielkich pożegnano 15 maja 2020 r. zmarłego ks. kan. Jana Drzyzgę, emerytowanego proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej pw. Wszystkich Świętych.

gorki pogrzeb

Duchowny rodem z Pszczyny, który przeżył 82 lata, w tym 58 jako kapłan, kierował parafią w Górkach przez 17 lat – od 1991 do 2008 roku.  Wcześniej był też proboszczem w Puńcowie. Przez 29 lat był kapłanem diecezji katowickiej, od 1992 r. – służył diecezji bielsko-żywieckiej. Został pochowany, zgodnie z życzeniem, na beskidzkim cmentarzu.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Greger, który na początku liturgii przypomniał, że śp. ks. Drzyzga pochodził z wielodzietnej rodziny.

- Dziękujemy dziś, że Bóg powołał go do wspólnoty Chrystusowego Kościoła, pozwolił mu kroczyć drogami wiary w drodze do wiecznej ojczyzny – rozpoczął biskup.

Słowa pożegnania nad trumną wypowiedział także proboszcz parafii w Górkach Wielkich ks. Roman Berke.

Liczba uczestników liturgii pogrzebowej z powodu pandemii była ograniczona. Wzięli w niej udział przedstawiciele najbliższej rodziny ks. Jana oraz kapłani ze Śląska Cieszyńskiego i archidiecezji katowickiej.

Śp. ks. kan. Jan Drzyzga urodził się 22 września 1938 r. w Pszczynie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1962 r. w Katowicach. Pracował w parafiach w Lubomii, Suszcu, Świętochłowicach, Pielgrzymowicach, Ćwiklicach, Murckach, Kochłowicach, Katowicach-Ochojcu, Rudzie Śląskiej Wirku oraz na Kubalonce. W 1983 r. rozpoczął posługę proboszcza w parafii św. Jerzego w Puńcowie, a od czerwca 1991 r. aż do emerytury służył jako proboszcz w Górkach Wielkich.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę