Są starania o środki pieniężne na inwestycje w kulturę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zakończył nabór wniosków na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycji w obszarze kultury. Są dwa z naszego regionu, ale konkurencja duża, bo ogółem złożono 67 wniosków.

IMAG2402

Kwota dofinansowania, o jaką starają się wszyscy wnioskodawcy, to łącznie ok. 340 mln zł. O wsparcie mogły się ubiegać tylko takie inwestycje, które są realizowane w obiektach wpisanych do rejestru Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub znajdują się na Szlaku Zabytków Techniki. Zakończony właśnie nabór projektów angażuje całą kwotę przeznaczoną na ten cel w obecnym Programie na lata 2014-2020. Z terenu powiatu żywieckiego pośród złożonych znalazły się dwa wnioski:

„Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane związane z renowacją Katedry pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu w celu szerszego udostępnienia zabytku dla odwiedzających”  - koszt 3 113 240,20 zł i staranie się o dotację w kwocie 2 613 529,17 zł.

„Na szklanym szlaku - zagospodarowanie terenu zabytkowej huty szkła w Złatnej” koszt całości 7 358 723,87 zł, staranie się o dotację w kwocie  4 328 467,11 zł. Szerzej o tym projekcie pisaliśmy TUTAJ.

Decyzja o przydziale środków ogłoszona zostanie z początkiem nowego roku.

Udostępnij

3
0
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę