Zmarł wieloletni dyrektor szkół podstawowych na Żywiecczyźnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burmistrz Antoni Szlagor przekazuje informację o śmierci Ryszarda Szrajnera, byłego inspektora oświaty, dyrektora żywieckich szkół podstawowych, pełnego pasji nauczyciela matematyki oraz zaangażowanego organizatora harcerstwa.

zmarl

W 1966 podjął pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Żywcu, z którą był związany do roku 1990 jako nauczyciel oraz dyrektor szkoły (1976 – 1986). W tym okresie wraz z żoną, Panią Wandą Szrajner, nauczycielką języka polskiego w tejże placówce, założył szczep harcerski Harnasie, złożony z 6 drużyn oraz był organizatorem kampanii sztandarowej, co zaowocowało nadaniem szkole sztandaru w 1979 roku.

W latach 1970 – 1976 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Żywcu, nadzorując kapitalny remont placówki(montaż centralnego ogrzewania i toalet, zagospodarowanie piwnic na szatnie, wymiana okien i drzwi, modernizacja elewacji szkoły). Tutaj również był inicjatorem nadania szkole sztandaru, odsłonięcie popiersia patrona szkoły Stanisława Staszica, a także ufundowania tablicy poświęconej pamięci nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zginęli w okresie II wojny światowej.

Zwieńczeniem drogi zawodowej Pana Ryszarda Szrajnera było pełnienie w latach 1986 - 1990 funkcji inspektora oświaty.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 11 sierpnia o godz. 14.00 w Kościele pw. Św. Floriana w Żywcu Zabłociu. 

klpsydra szajnertt 

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę