W Straży Miejskiej zatrudnia i zwalnia… się z najważniejszego stanowiska - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiele się ostatnio mówi o tej formacji, a od wczoraj o jej przełożonym. 

Straz Miejska Cieszyn

Portal cieszy.pl poinformował wczoraj, że rezygnację ze swojego stanowiska złożył Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie Kazimierz Płusa.

- Zgodnie z przepisami komendanta obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Będzie pełnił tę rolę do końca października. Oficjalne powody tej decyzji nie są nam znane – powiedziała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie Katarzyna Koczwara.

 Święto i (nad)użycie

 O tych cieszyńskich służbach głośno było w ostatnim czasie głównie za sprawą incydentu z użyciem paralizatora, podczas Święta Trzech Braci, o czym pisaliśmy TUTAJ. W trakcie koncertu Grubsona na Rynku strażnik miejski miał zastosować to urządzenie w stosunku do mężczyzny, który – znajdując się poza strefą imprezy masowej – odpalił racę. Burmistrz Gabriela Staszkiewicz komunikowała w czerwcu, że trwają analizy i wyciąganie wniosków z tego incydentu. Doraźnie wycofała zgodę na używanie paralizatorów. Jak powiedziała nam Katarzyna Koczwara, wyjaśnianie jest w toku.

 Nabór

W tym samym czasie Straż Miejska w Cieszynie prowadzi nabór na trzy wolne stanowiska aplikantów. Takie ogłoszenia pojawiają się w tej instytucji dosyć często. Na kłopot zatrudnieniem może wpływać kwestia zarobków. W przypadku podobnych informacji, przekazywanych przez nasz portal, w komentarzach czytelników określane są jako niedopuszczalnie niskie. Obecnym kandydatom na aplikantów cieszyńska Straż Miejska proponuje 2600 zł brutto na początku, wzrost o 160 zł po ukończeniu szkolenia oraz dodatki: stażowy, za pracę na II zmianę i w godzinach nocnych. W porównaniu z naborem z zeszłego roku jest to wzrost stawki zasadniczej o 100 zł. Podania można składać do 16 sierpnia br.

Udostępnij

5
+4
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę