Puda ministrem. Który resort? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie jest to jeszcze informacja oficjalna, ale od wczoraj mówi się o tym bardzo głośno.

Puda

 Poseł PiS z naszego regionu Grzegorz Puda ma po rekonstrukcji rządu zostać ministrem rolnictwa. Dotąd był wiceministrem funduszy i polityki regionalnej. Wbrew pozorom posiada związki z nową dziedziną, bo jest absolwentem Akademii rolniczej w Krakowie. Puda nie obejmie resortu w łatwym dla tej dziedziny momencie. Ostatnie zawirowania koalicyjne pojawiły się na tle ustawy na rzecz zwierząt, której sprzeciwia się spora część rolników, zapowiadając jesienne i zimowe protesty. Przeciwko niej był też dotychczasowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Na oficjalne komunikaty na temat nowego składu rządu wciąż czekamy.

O kim mowa? 

Grzegorz Puda (ur. 1982) Akademię Rolniczą w Krakowie ukończył w 2006 roku. Wtedy też został radnym PiS w w Bielsku-Białej. Samorządowcem był przez trzy kadencje, a od 2015 jest posłem. Do niedawna był wiceministrem  funduszy i polityki regionalnej, teraz czeka na niego teka ministra rolnictwa. W styczniu tego roku został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022. Według oświadczenia majątkowego posiada dwa samochody i jachtu typu Mors.

Udostępnij

1
-2
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę