Stan wyjątkowy u sąsiadów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Słowacy reagują na zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19.

Slowacja Chocz

 Premier Słowacji Igor Matovic potwierdził dziś na facebooku coś, co zapowiadane było od kilku dni. Od czwartku 1 października w tym kraju zostaje wprowadzony na 45 dni stan wyjątkowy. Co ta sytuacja oznacza? Jak informują słowackie media, wynikną z tego przede wszystkim ograniczenia w organizacji imprez masowych i uroczystości, czy też limity w funkcjonowaniu obiekt iw handlowych i gastronomicznych (obowiązkowe maseczki, zdejmowane tylko dokładnie w chwili konsumpcji).

Już jakiś czas temu Słowacy wprowadzili poważne ograniczenia dla wjeżdżających na Słowację z Czech. Nie ma na razie potwierdzonych i oficjalnych informacji o ograniczeniach lub nawet zakazie wjazdu do tego kraju z Polski. W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego tego typu zmiany mogą być łatwiejsze do wprowadzenia. Wybierając się za tą granicę, warto więc sprawdzić aktualną sytuację. 

Czesi też, ale troszkę później

Stan wyjątkowy wprowadzą też Czesi. Ambasada Polska w Pradze opublikowała następującą informację:

"!!!UWAGA!!! W celu ograniczenia liczby nowych zakażeń koronawirusem Rząd Republiki Czeskiej wprowadza ze skutkiem od dnia 5 października 2020 roku 30-dniowy stan wyjątkowy. Według zapowiedzi ministra zdrowia Republiki Czeskiej Romana Prymuli stan wyjątkowy nie będzie w chwili obecnej wpływał na ruch graniczny."

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę