Warsztaty o grzybach z Justynem Kołkiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już w piątek, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej będzie możliwość udziału w zajęciach rodzinnych z grzyboznawcą.

Grzybobranie

 Organizatorzy zapraszają do biblioteki na rodzinne warsztaty w ramach akcji „Rozwijamy talenty”. Ze względu na porę roku, która sprzyja grzybobraniu, będzie to spotkanie ze znanym grzybiarzem i grzyboznawcą – Justynem Kołkiem. Razem z dziećmi zapraszani są dorośli – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.
Justyn Kołek, mieszkaniec Międzybrodzia Bialskiego od dziecka interesował się grzybami, a uczył się o nich od najbliższych – dziadka oraz rodziców. W 2005 roku wstąpił w struktury Stowarzyszenia „Darz Grzyb”. Dwukrotnie był członkiem jury na Mistrzostwach Europy w zbieraniu grzybów, które są organizowane w Węglińcu niedaleko Zgorzelca.
Jego historia z mediami rozpoczęła się dokładnie 16 października 1999r., kiedy w Międzybrodziu Bialskim znalazł borowika szlachetnego o wadze 2, 22 kg. Obecnie Justyn koŁEK bardzo często udziela porad w stacjach radiowych, m.in. w Radio Katowice, jak również w kilkunastu gazetach i dziennikach.
 Podczas spotkania będzie m.in. o roli grzybów w ekosystemie, o tym jak rozróżniać grzyby jadalne od trujących, gdzie ich szukać,  co robić w razie zatrucia. Na spotkaniu będzie można na żywo obejrzeć najciekawsze okazy.

Wszystko to piątek, 22 września o godzinie 16:00. Na warsztaty obowiązują zapisy – w siedzibie biblioteki w Lipowej, telefonicznie pod numerem (33) 867 16 74 oraz mailowo na bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę