Starosty prośba o pomoc - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niełatwa sytuacja epidemiologiczna (COVID-19) w całym kraju, mająca bezpośrednie przełożenie na teren powiatu cieszyńskiego doprowadziła do sytuacji, w której w najbliższym czasie mogą wzmóc się problemy kadrowe w Domach Pomocy Społecznej, zapewniających opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, wymagających szczególnej troski. Informuje o tym starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, występując jednocześnie z apelem. 

Mieczyslaw Szczurek

"Z przykrością stwierdzam, że w niektórych placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego zauważamy problemy w obsadzie personelu. Biorąc pod uwagę powyższe, jak również prośbę przesłaną przez Pana Jarosława Wieczorka, Wojewodę Śląskiego, zwracam się do wszystkich osób dobrej woli czujących się na siłach i zainteresowanych współpracą lub wolontariatem w Domu Pomocy Społecznej z apelem, prosząc Państwa - w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki nad o zgłaszanie swoich danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, nr telefonu na adres: sekretariat@pcpr.cieszyn.pl. Skontaktujemy się z każdym zgłaszającym, aby omówić zakres możliwych do wykonania działań.

Podkreślam, iż tylko dzięki odpowiedzialnej i pełnej zaangażowania postawie kadry Domów Pomocy Społecznej, te placówki przez cały okres trwania epidemii, pracują w sposób nieprzerwany, zapewniając podopiecznym profesjonalną opiekę i wsparcie. Należy, jednakże pamiętać, że zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem może wpłynąć na trudności kadrowe, zwłaszcza w postaci problemów z zabezpieczeniem prawidłowej opieki mieszkańców." - apeluje Szczurek.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę