K2 zdobyte zimą, a biblioteka w Lipowej zaprasza na spotkanie online - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę, nepalski zespół dokonał pierwszego w historii zimowego wejścia na K2 (8611 m). Był to ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zaprasza we wtorek (już jutro!), o godz. 18 na swój profil facebookowych, gdzie odbędzie się specjalnie spotkanie autorskie online poświęcone temu wydarzeniu. Gościem będzie Dominik Szczepańskie, autor bestselerowych książek m.in. o Adamie Bieleckim, czy Tomaszu Mackiewiczu. Będzie okazja skierować do naszego gościa wiele pytań, które namnożyły się od sobotniego popołudnia.

k2

Dominik Szczepański: Podróżnik i dziennikarz sportowy związany z redakcją „Gazety Wyborczej”. Współpracował także z portalami sportowymi Sport.pl i Off.Sport.pl, który koncentruje się na sportach ekstremalnych. Pisze głównie artykuły o wyprawach, eksploracji i wspinaczce górskiej.

Wśród jego licznych wypraw warto wymienić dwukrotny udział w ekspedycji, której celem był Park Narodowy Chiribiquete w Kolumbii, gdzie można podziwiać antyczne malowidła. W 2016 roku był także pod Nanga Parbat w Pakistanie, w czasie gdy ekipa składająca się z Włocha Simone Moro, Pakistańczyka Muhammada Ali i hiszpańskiego Baska Alexa Txikona po raz pierwszy w historii zdobyła ten szczyt zimą. Efektem pobytu w Himalajach była książka „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, którą Szczepański przygotował wspólnie z podróżnikiem i reporterem Piotrem Tomzą.

Napisał także „Spod zamarzniętych powiek” (2017) – autobiografię Adama Bieleckiego, jednego z najlepszych polskich taterników, alpinistów i himalaistów, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie zimowe wejścia na ośmiotysięczniki Gaszerbrum i Broad Peak oraz letnie na K2 i Makalu. W książce napisanej we współpracy ze Szczepańskim wspinacz opowiedział o swoich wspomnieniach z wypraw i trudach wiążących się ze zdobywaniem najwyższych szczytów świata.

Ponadto napisał „Na oceanie nie ma ciszy” (2015) – biografię Aleksandra Doby, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, a także „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” (2019).

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę