Aktywna Twardorzeczka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

670 tys. zł - tyle ma kosztować Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce. Organizowane tam będą zajęcia sportowe i artystyczne dla mieszkańców tej miejscowości.

Na realizację inwestycji gmina Lipowa uzyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dzięki temu między szkołą w Twardorzeczce a skrzyżowaniem w Lipowej Brzezinach w budynku byłego tartaku powstanie Centrum Aktywności Społecznej. Jak informuje Szymon Wróbel z Urzędu Gminy w Lipowej centrum wyposażone będzie dodatkowo w siłownię zewnętrzną i w plac zabaw.

- W naszej gminie brakuje sal do przeprowadzania różnych zajęć, nie mamy tak naprawdę żadnego większego pomieszczenia na organizowanie wydarzeń - zauważa nasz rozmówca. Teraz takim miejscem będzie Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku wójt gminy zdecydował o modernizacji dawnego tartaku w tej miejscowości. Wymieniono okna i drzwi, wyremontowano dach, elewację, elektrykę i instalację wodno - kanalizacyjną. Na potrzeby centrum budynek zostanie rozbudowany i odpowiednio zagospodarowany.

- Rozpoczęcie realizacji tej inwestycji planujemy za około miesiąc lub dwa, a koniec przewidywany jest na październik przyszłego roku - mówi Szymon Wróbel.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę