GOPR szkoli terytorialsów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dotarcie do poszkodowanych i rannych oraz ich ewakuacja z trudnego i eksponowanego terenu to podstawowy temat szkoleń prowadzonych przez ratowników GOPR dla żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

GOPR terytor

Około pierwszych 30 żołnierzy z 133 batalionu lekkiej piechoty w Cieszynie zakończyło właśnie szkolenie w Szczyrku. Jak podkreślają, zdobyta wiedza jest dla nich bezcenna, gdyż ze względu na położenie batalionu i charakterystykę terenu w jakim się znajdujemy, zdobyte umiejętności mogą być niejednokrotnie wykorzystane.

Co ważne mają one swoje zastosowanie zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny. Podczas szkolenia żołnierze dowiedzieli się nie tylko jak transportować rannych, ale i ciężki sprzętu w trudnym terenie zarówno w zimę z wykorzystaniem nart jak i w lato z wykorzystaniem sprzętu wspinaczkowego.

Dzięki temu, że wiedzę przekazują im najbardziej doświadczone w tej dziedzinie osoby czyli ratownicy GOPR, którzy w praktyce doskonale wiedzą jak działać
w sytuacji gdy trzeba nieść pomoc poszkodowanym zdobywana przez żołnierzy wiedza nie jest jedynie suchą teorią a ćwiczone sytuacje są wzięte z życia.

Jak przyznają żołnierze najtrudniejsze jest przede wszystkim działanie w stresie i pod presją czasu, szczególnie w niskich temperaturach i w trudnym terenie, dlatego tak ważne jest częste szkolenie by pewne działania weszły dosłownie w krew.

Obecnie w szeregach 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy ponad 1 400 żołnierzy, w tym ponad 400 w 133 batalionie lekkiej piechoty w Cieszynie.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę