Zmiany w cieszyńskiej komendzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 4 policjantom z garnizonu cieszyńskiego. W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji pożegnał także odchodzących na emeryturę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zastępcę Komisariatu Policji w Wiśle.

Zmiany w komendzie ciesz

Rozkazem personalnym Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mianował na stanowisko :

  • Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego – podkom. Roberta Wajdę

    , dotychczasowego Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie
  • Zastępcy Naczelnika Wydziału  Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp.szt. Agnieszkę Ścibak, która pełniła dotychczas służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu

Szef cieszyńskiego garnizonu powierzył również  pełnienie obowiązków następującym policjantom na stanowisku:

  • Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle -  podkom. Maciejowi Szałkowskiemu – specjaliście Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie
  • Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu – asp.szt. Radosławowi Szczerbie- – specjaliście Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

Podkom. Robert Wajda służy w Policji od 1991 roku. Służbę zaczynał od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii. Od samego początku swojej kariery związany jest z Wydziałem Ruchu Drogowego. Dwukrotnie był zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju „Policjant Ruchu Drogowego”.  Od 2019 roku był zastępcą naczelnika tego wydziału. Jest specjalistą w zakresie związanym z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Posiada wykształcenie wyższe. W 2017 roku ukończył studia wyższe na kierunku „Bezpieczeństwo Narodowe”. Ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Asp. szt. Agnieszka Ścibak do służby w Policji wstąpiła w maju 2006 roku. Pierwsze kroki stawiała w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Sekcji Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Następnie służbę pełniła jako dzielnicowa rewiru dzielnicowych KPP w Wodzisławiu Śląskim. W roku 2013 została mianowana na stanowisko służbowe Kontrolera Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wodzisławiu Śląskim. W 2018 roku objęła stanowisko specjalisty Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach. W lutym 2020 roku Komendant Powiatowy Policji  powołał ją na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Posiada wykształcenie wyższe.

Podkom. Maciej Szałkowski pełni służbę od 2005 roku. Swoje pierwsze kroki w policyjnej karierze stawiał jako policjant oddziałów prewencji. Pełnił służbę w zespołach patrolowo-interwencyjnych w Komisariacie Policji w Skoczowie i Strumieniu. W 2010 roku awansował na stanowisko detektywa Komisariatu Policji w Strumieniu, a następnie dwa lata później detektywa Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W 2017 roku został mianowany na stanowisko specjalisty wydziału kryminalnego. We wrześniu 2020 roku pełnił również obowiązki naczelnika tego wydziału. Posiada wykształcenie wyższe. W 2019 ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Asp. szt. Radosław Szczerba jest policjantem od  2003 roku. Pierwszy rok służby pełnił w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Przez kolejne dwa lata był policjantem zespołu patrolowego Komisariatu Policji w Jasienicy. Od marca 2007  pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie awansował do Wydziału Kryminalnego. Na stanowisko detektywa, Policjantem cieszyńskiej komendy jest od 2011 roku- kolejne doświadczenia służbowe zdobywał na stanowisku dyżurnego Komisariatu Policji w Ustroniu oraz jako specjalista Wydziału Kryminalnego cieszyńskiej komendy. Posiada wykształcenie wyższe.

Ważnym dniem dla każdego policjanta jest również ten, w którym kończy służbę. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach w miniony piątek spotkał się z policjantami, którzy po wielu latach służby przechodzą w stan spoczynku. W trakcie spotkania podziękował  za wiele lat współpracy i wzorowej służby Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Jarosławowi Puchałce oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle asp.szt. Ilonie Oleszczuk. Komendant wręczył im pamiątkowe tablice, życząc, aby nowy etap swojego życia, wolny od służby i obowiązków, wykorzystali najlepiej, jak potrafią.

Nadkom. Jarosław Puchałka obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pełnił od 2010 roku. Wcześniej służył na stanowisku dowodzenia jako dyżurny cieszyńskiej komendy policji. Przed objęciem tego stanowiska pełnił służbę jako dzielnicowy i policjant prewencji.

Asp.szt. Ilona Oleszczuk od początku służby związana była z Wydziałem Kryminalnym KPP w Cieszynie, gdzie służbę pełniła do 2001 roku na stanowisku detektywa. Policjantka ukończyła szkolenie specjalistyczne z zakresu służby kryminalnej w Szkole Policji w Pile. Następnie w latach 2001 - 2009 pracowała w Zespole Kryminalnym  wiślańskiej jednostki. W 2009 roku została awansowana na oficera dyżurnego komisariatu w Wiśle. Od 2018 roku była Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę