Żywiec Zdrój promuje islam? Wąż w turystycznej marce? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Choć ten temat przewinął się już niemalże przez wszystkie możliwe "niezależne" media, my do niego wracamy. Zarzut - jak w tytule - producentom wody postawiła Miriam Shaded z fundacji „Estera” pomagającej uchodźcom. Uważa ona, że na etykiecie butelki napoju znajduje się półksiężyc - symbol islamu. Działaczkę bardzo to wzburzyło, od dawna już słynie ona bowiem z krytyki islamu.

główne copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

O sprawie pisze właśnie m.in. „Newsweek”.  Miriam Shaded podkreśla, że umieszczenie religijnego symbolu na butelce wody jest promocją islamu. Co na to Żywiec Zdrój?

- Naszą intencją nie było promowanie religii islamskiej. Na etykiecie umieściliśmy po  prostu grafikę nocnego biwakowania - namiot, księżyc i gwiazdy. To zachęta do picia wody w różnych sytuacjach. Poza tym przy grafice znajduje się napis tłumaczący jej znaczenie – „Z wodą w plecaku na super biwaku!” - powiedziała nam Martyna Węgrzyn, rzeczniczka prasowa firmy Żywiec Zdrój S.A. Nasza rozmówczyni podkreśla, że to jedynie etykieta sezonowa, którą producenci przygotowali na okres wakacyjny.

Broni swojego zdania

W odpowiedzi na zarzuty Miriam Shaded firma Żywiec Zdrój wydała oświadczenie broniące marki. To jednak nie przekonało pani prezes fundacji „Estera”.

- Nawet zakładając, że chcieli Państwo przedstawić jedynie nocne biwakowanie, niezmiernie dziwi mnie fakt, że jedni z największych i najlepiej opłacanych specjalistów, rysują gwiazdkę w miejscu księżyca, gdzie pada nań cień … W przyrodzie z czymś się takim nie spotkałam. Wkomponowanie symboli ideologii w produkt jest swego rodzajem manifestacją, propagowaniem konkretnych idei, które te symbole niosą. Nie kupuję bajek, że niechcący wrzucili Państwo ukrytą sugestię z islamską symboliką - czytamy na Facebooku Miriam Shaded.

- Będziemy obserwować, czy ta sytuacja będzie miała ciąg dalszy - mówi rzeczniczka Żywiec Zdrój S.A.  

Warto wspomnieć o tym, że grafika Żywiec Zdrój nie jest pierwszą, w której znawcy, wyznawcy czy inni fanatycy doszukują się związanej z czymś symboliki. Innym przykładem może być logo turystycznej marki Quechua, które niektórym  przypomina węża, co ma być symbolem  szatana i zła w religii chrześcijańskiej.  Co wy na to?

Udostępnij

0
-3
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę