Wiślanie i turyści poświętują. Przed nami Dni Wisły 2023 - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Początek wakacji to po raz kolejny święto miasta w „Perle Beskidów”, czyli Wiśle. Pierwsze letnie dni (23-25 czerwca) warto spędzić na wspólnej zabawie u stóp Baraniej Góry. Atrakcji przygotowano co niemiara.

DniWisly2022 4

 W piątek 23 czerwca wypada noc świętojańska, czyli tradycyjne wiślańskie wianki, z całą swoją obrzędowością. Wydarzenie odbędzie się w parku Kopczyńskiego a w programie nie zabraknie występów kapel góralskich, wspólnego plecenia wianków i smażenia „wajeśnicy”. Kulminacja nastąpi około godziny 21:00, kiedy to w asyście muzyki i śpiewu lokalnych zespołów regionalnych uczestnicy przejdą nad brzegi Wisły, by tam wianki wypuścić na wodę. Zwieńczeniem będzie koncert pod drzewem opowieści projektu Nove.folkowe Bajania Ludowe.

- Przejdzie piękny korowód z pochodniami i będziemy się wspólnie bawić przy ogniskach z zespołami. Na pewno będzie bardzo klimatycznie i warto spędzić z nami tą najkrótszą noc w roku – zachęca Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dzień później, w sobotę 24 czerwca, na godzinę 11:00, Wisła zaprasza kelnerów do udziału w kolejnej edycji biegu z tacą na ręku. Te widowiskowe zawody zawsze gromadzą sporą widownię, podziwiającą zmagania uczestników na trasie.

- Do przebiegnięcia zawodnicy mają 1 km, a na tacy kufel i butelkę piwa oraz szklankę wody. Mierzony jest nie tylko czas biegu, ale także precyzja, a za każdy rozlany milimetr doliczane karne sekundy – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

Jest o co walczyć, gdyż zwycięzca otrzyma 2000,00 zł, a pozostali na podium odpowiednio 1000 i 500 zł, natomiast każdy uczestnik zestaw startowy składający się z upominków od licznych sponsorów. Zapisy w formie internetowej trwają do środy 21 czerwca.

Tego samego dnia od godziny 17:00 obchody Dni Wisły rozpoczną się w amfiteatrze. Wystąpią grupy artystyczne z Wisły, a także nastąpi wręczenie dorocznych nagród miasta w dziedzinie kultury oraz sportu. Na deser odbędą się koncerty Zuzy Jabłońskiej oraz istniejącego od ponad 35 lat na polskiej scenie muzycznej zespołu Golden Life, a całość zakończy swoim występem Bigiel Band zabawa taneczna z DJ-em przed amfiteatrem.

Ostatni dzień świętowania, czyli niedziela 25 czerwca, rozpocznie się w samo południe od warsztatów kulinarnych i plastycznych oraz animacji dla dzieci w parku Kopczyńskiego, a o 15:00 w amfiteatrze spektakl teatralny i koncert dla najmłodszych. Końcowym akcentem tegorocznego święta będzie koncert Kasia&Błażej i Przyjaciele.

- Imprezą towarzyszącą będzie także jarmark artystyczny w parku i na placu Hoffa, gdzie będą rozstawione stragany z rękodziełem artystycznym i innymi pamiątkami z naszego miasta – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Wisła zaprasza serdecznie na wspólne świętowanie. Poniżej przedstawiamy pełny "rozkład jazdy".

 

Program Dni Wisły 2023

Piątek - 23 czerwca - WIŚLAŃSKIE WIANKI

Park Kopczyńskiego, Drzewo Opowieści:

18:00 – smażeni wajeśnicy, warsztaty plecenia wianków, występy kapel regionalnych

21:00 – opowieść ciotki Księżnikowej o Nocy Świętojańskiej, przejście nad rzekę i puszczanie wianków z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca „Wisła" i Estradą Regionalną „Równica”, krótki koncert

- Nove.folkowe BAJANIA LUDOWE - Krzaczyński/Kopiec/Czaderski – koncert pod Drzewem Opowieści

 

Sobota - 24 czerwca

Pl. B. Hoffa:

11:00 – Bieg Kelnerów:

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

17:00 – pokaz tańca w wykonaniu wiślańskich grup tanecznych ze szkoły Studio Movement; występy wokalne dzieci i młodzieży ze Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle

- wręczenie Nagród Miasta Wisły w Dziedzinie Kultury i Sportu

- koncerty: Zuza Jabłońska, Golden Life, Bigiel Band

- po koncertach zabawa przed amfiteatrem z DJ-em - zagra Szymon Pilch

Niedziela - 25 czerwca

Park Kopczyńskiego, Drzewo Opowieści:

12:00 – animacje dla dzieci, warsztaty kulinarne i plastyczne

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny:

15:00 – spektakl dla dzieci Cyrk Leśnych Robaczków; Centrum Uśmiechu „Poznajemy to co jemy” - koncert dla dzieci

- koncert: Kasia&Błażej i Przyjaciele

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę