Leszek Żebrowski vs lokalne PO, znów o rondach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Można odnieść wrażenie, że „wielka polityka”, cokolwiek to zresztą nie znaczy, zeszła i pod nasze strzechy. W mediach pojawiła się krytyka historyka i publicysty prawicowego Leszka Żebrowskiego pod adresem lokalnych działaczy PO i poseł Małgorzaty Pępek.

20992670 1705004959511916 1170505270779934921 n

Rzecz dotyczyła petycji Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Źywieckiego, skierowanej do Rady Miasta Żywca, o nie nadawanie rondom imion rotm. W. Pileckiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co miało się stać na wniosek  Prawa i Sprawiedliwości powiatu żywieckiego, o czym pisaliśmy TUTAJ.
W portalu żywiec w sieci można przeczytać między innymi:
„Ś.p. Lech Kaczyński był prezydentem Polski, wybranym w wyborach powszechnych. Zginął w okolicznościach do dziś niewyjaśnionych. Jako prezydent z natury rzeczy nie był „własnością” żadnej opcji politycznej i wielokrotnie dał temu wyraz. Wybranie kogokolwiek z poparciem głównie jednej orientacji nie wyklucza takich osób z grona postaci zasłużonych dla całego kraju. ….
Jeśli PO nie jest w stanie uhonorować takich ludzi, to nie ma dla niej miejsca na polskiej scenie politycznej, czemu odpowiedni wyraz dają wyborcy. I słusznie, albowiem to jest właśnie wyraz skrajnego partykularyzmu, przejawiającego się w podejściu, że „kto nie od nas, dla tego nie ma miejsca” w przestrzeni publicznej, w tym Żywca.”
W reakcji na takie zdania Małgorzata Pępek przypomniała główne zarzuty PO wobc tej inicjatywy. Jednostronność i hołdowanie ideom tylko jednej partii. Opublikowała też dzisiaj Uchwałę nr XXVII/200/216 Rady Miejskiej w Żywcu (ciała wybranego w wolnych wyborach przez mieszkańców miasta) z 27 października 2016 roku. Można tam przeczytać, że Rada Miejska – na podstawie uchwały z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym zaleca, aby wnioski aby wnioski o nadanie nazw imieniem osób fizycznych rondom, skwerom, mostom i innym terenowym obiektom publicznym, położonym na terenie miasta Żywca, dotyczyły osób szczególnie zasłużonych dla miasta Żywca. Uchwała taka podjęta została między innymi po tym, jak reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości w Żywcu wnioskowali jesienią ub. roku o ulokowanie na ścianie okalającej fontannę z figurką Św. Floriana na rynku w Żywcu tablicy upamiętniającej katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem.
Jakie jest Wasze zdanie? Czy działanie polityczne, czy dopuszczalny i wskazany pluralizm?

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę