Dr Głód i pieniądze w walce z otyłością - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Województwa Śląskiego, we współpracy z ekspertami, przyjął Regionalny Program Przeciwdziałania Nadwadze, Otyłości i Cukrzycy w województwie na lata 2017-2020. Można się starać o środki pieniężne.

Otylosc

 W ramach programu przeznaczonych będzie ponad 23,5 mln zł na projekty związane z poprawą dostępu do profilaktyki, diagnostyki i rehabilitacji leczniczej, która w efekcie ma ułatwić pozostanie w zatrudnieniu lub ewentualny powrót do pracy po chorobie.
Według Ministerstwa Zdrowia cukrzyca i otyłość to obecnie choroby cywilizacyjne o największym zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego. Województwo śląskie przoduje wśród regionów pod względem zachorowalności na cukrzycę, której ważnym czynnikiem rozwoju jest właśnie nadwaga. Z badań wynika, że osoby żyjące z nadwagą lub otyłością stanowią ok. 60% mieszkańców województwa (dotyczy to grupy wiekowej 15 lat bądź więcej). To również stawia region w niebezpiecznej, trzeciej pozycji w porównaniu do pozostałych w kraju.
Wraz z przyjęciem Programu przeciwdziałania nadwadze, otyłości oraz cukrzycy, Zarząd ogłosił nabór projektów. Środki z RPO WSL mają pomóc w stworzeniu jak najlepszej oferty dla mieszkańców regionu. Na wnioskodawców czeka ponad 23,5 mln zł, po które mogą sięgnąć wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (chyba, że te prowadzą działalność gospodarczą), warunkiem jest tylko, aby projektodawca lub partner prowadził działalność w obszarze świadczenia usług zdrowotnych na terenie województwa. Propozycje projektowe powinny dotyczyć badań w zakresie nadwagi i otyłości, szkoleń i konsultacji z dietetykiem i psychologiem w zakresie przeciwdziałania nadwadze i otyłości, oznaczania stężenia glukozy w osoczu krwi żylnej oraz działań informacyjno-edukacyjnych.
Regionalny Program przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w woj. śląskim na lata 2017 – 2020, powstał we współpracy z ekspertami, do których należeli: prof. dr hab. n med. Krzysztof Strojek i dr hab. Grzegorz Głód.
Jeśli ktoś ma pomysł na własną inicjatywę, mieszczącą się w zakreślonym wyżej przedziale i chciałby wystąpić o środki, bliższe informacje znajdzie pod linkiem http://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/273

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę