Nowy akcelelator na nowotwory! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już w sierpniu pacjenci Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku - Białej będą mogli korzystać z akceleratora najnowszej generacji VitalBeam, kupionego za ponad 10 mln zł.

DSCF8323

Nowy akcelerator umożliwia zastosowanie nowoczesnych technik napromieniania dzięki obrotowemu ramieniu i wielolistkowej głowicy, która pozwala na precyzyjne dopasowanie pola promieniowania do kształtu i położenia guza.

Teraz można będzie zastosować większą niż dotąd dawkę radiacji w okolicy guza bez narażania innych organów, a w rezultacie szybciej i skuteczniej walczyć z chorobą, co nie zawsze było możliwe przy dotychczasowych akceleratorach z dość ograniczonym polem radiacji.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku nowotworów o nieregularnych kształtach, umiejscowionych w trudno dostępnych miejscach lub znajdujących się w bliskim sąsiedztwie narządów krytycznych, np.: rdzeń kręgowy, oczy, soczewki, płuca, nerki, pęcherz. Dotąd, pacjenci o takich skomplikowanych guzach, odsyłani byli do innych ośrodków, najczęściej Katowic lub Gliwic. Było to kosztowne i męczące zarówno dla chorych, jak i towarzyszących im osób. Teraz, dzięki nowemu nabytkowi Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego, będą mogli odbywać terapię znacznie bliżej, oszczędzając przy tym czas.

Udostępnij

8
+8
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę