[ŻFR] Co to jest CIS? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Żywcu od 2016 roku Żywiecka Fundacja Rozwoju prowadzi Centrum Integracji Społecznej, zwane skrótowo CIS. Co kryje się pod tą nazwą?

CIS

O wyjaśnienie poprosiliśmy pracowników Fundacji.

Marcin Kogut, instruktor, arteterapeuta:

„Centrum Integracji Społecznej to miejsce, gdzie osoby długotrwale bezrobotnie, osoby wykluczone, bądź zagrożone wykluczeniem społecznym mogą sprawdzić się w różnych zawodach, zajęciach. To sprawdzanie polega na tym, że uczestnik uczestniczy w warsztatach, typu: warsztaty remontowo- renowacyjne, gastronomiczne, opiekuńcze, gospodarcze. Uczy się na nich specyfiki danych zajęć i po prostu startuje jakby w rytm pracy, co też jest bardzo ważne, bo duża część osób pracowała, ale miała problemy w znalezieniu pracy, a tutaj dzięki Centrum taka osoba nie dość, że uzyska kompetencje takie twarde, uczestniczy w warsztatach, gdzie nabywa kompetencje miękkie, to jeszcze ma możliwość znalezienia tej pracy przez pracowników biura”.

Anna Pasierbek, doradczyni zawodowa, osoba od „pierwszego kontaktu” w CIS:

„Pomagamy osobom będącym w kryzysowych, trudnych sytuacjach życiowych uczestniczyć w życiu społecznym i realizować zadania zawodowe. Nasi uczestnicy mogą liczyć na wsparcie psychologa, psychiatry, prawnika, doradcy zawodowego i pracownika socjalnego. W trakcie rocznego uczestnictwa nabywają umiejętności zawodowe w czterech pracowniach: opiekuńczej, gastronomicznej, remontowo-renowacyjnej, gospodarczo-postprodukcyjnej oraz mogą podnosić kwalifikacje na kursach. Za udział otrzymują świadczenie socjalne, które nie podlega egzekucjom komorniczym, a poświęcony na pracę okres jest wliczany w lata pracy”.

Gabriela Gibas- Psuturi, prezes Żywieckiej Fundacji Rozwoju:

„CIS to jest miejsce, w którym dajemy szansę osobom bezrobotnym na powrót na rynek pracy”.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt: 33 475 44 77. Siedziba CIS w Żywcu mieści się przy ul. Handlowej 5 (obok Karczmy Żywieckiej i Pomnika Grunwaldzkiego).

Szczegóły znajdziecie pod linkiem: https://zfr.org.pl/co-robimy/centrum-integracji-spolecznej/rekrutacja-do-cis

CIS w Żywcu zaprasza! Może znajdziesz u nas swoje miejsce?

"Projekt Centrum Integracji Społecznej w Żywcu - ETAP II" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

EFS kolor poziom

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę