Tesco i karpie w lepszych warunkach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znów nawiązujemy do postu czytelnika o „skandalicznych” warunkach, w jakich przetrzymywane były karpie w żywieckim Tesco. Po medialnym nagłośnieniu sprawy, między innym przez nasz portal, widać poprawę.

TESCo ryby

W weekend dotarła do nas informacja o warunkach ryby w żywieckim hipermarkecie. Według Czytelników i przekazanych fotoilustracji, karpie wyglądały na śnięte, a na powierzchni wody unosiła się gruba warstwa piany, wyglądającej na chemiczną. O szczegółach i pierwszej deklaracji Tesco Polska pisaliśmy TUTAJ. Po kilku dniach pojawiła się kolejna odpowiedź.

„Szanowni Państwo, dziękujemy za wiadomość i bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zainterweniowaliśmy w tej sprawie, pracownik został pouczony i ponownie przeszkolony z zasad sprzedaży żywych ryb.” - głosiła treść odpowiedzi na ogólne o oburzenie, udzielonej z profilu FB Tesco Polska.

Sprawdziliśmy więc, jak jest w rzeczywistości. Na dziś zbiornik z karpiami posiada stały dopływ napowietrzania. Nie ma śladu po grubej białej pianie, widocznej na poprzednich zdjęciach. Ryby nie sprawiają wrażenia śniętych – co też było zgłaszane przez czytelników. Kwestię zagęszczenia trudno ustalić.

To oczywiście pewne realistyczne minimum. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób sam fakt przetrzymywania żywych ryb przez wiele tygodni w sklepie, nie jest sytuacją godną pochwały.

W związku z jeszcze innymi komentarzami informujemy również, że w tym przypadku nie przekazujemy cen karpia w Tesco.

 

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę