Nowy szpital za kilka miesięcy. Ile kosztował? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Starosta Andrzej Kalata odniósł się dzisiaj ponownie do kwestii terminu oddania do użytku nowego Szpitala Powiatowego.

Szpital no

 - Z informacji przekazanych przez wykonawcę i partnera wynika, że w grudniu br. obiekt zostanie zgłoszony do odbiorów. Pierwszych pacjentów szpital powinien przyjąć w kwietniu 2020 roku - powiedział Kalata.

Samorządowiec został też zapytany o budżet, jaki przeznaczony był do tej pory na budowę szpitala.

- Koszty samego szpitala i jego budowy, to ponad 170 mln zł. Natomiast budżet całego projektu liczony jest na przeszło 220 mln. To budżet po stronie partnera partnera prywatnego. Nie są w nim ujęte koszty, które ponosił partner publiczny, czyli Powiat Żywiecki. Nie ma w nim kosztów budowy drogi do szpitala, kanalizacji, przyłączy elektrycznych, nowy most, planujemy też poszerzenie drogi do Trzebini. My wydaliśmy około 18 mln zł - dodaje Kalata. 

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i InterHealth Canada. Firma finansuje budowę i ma prowadzić placówkę przez następnych 30 lat. Starostwo użyczyło na ten cel działkę i zbudowało drogę dojazdową.

 

Udostępnij

7
+6
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę