Kino plenerowe w gminie Jeleśnia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W minioną sobotę 19 września 2020 r. w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA w Jeleśni odbył się Pokaz Kina Plenerowego zorganizowany przez Wójt Gminy Jeleśnia, Świetlicę “Sylaba”, Klub Seniora, Stowarzyszenie “Aktywne Beskidy” oraz  firmę Żywiec Zdrój.

Zdjecie glowne

Tematem przewodnim spotkania była współpraca gminy Jeleśnia i firmy Żywiec Zdrój w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy. Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że troska o zasoby wodne i środowisko naturalne to sprawa wszystkich mieszkańców regionu, zachęcając uczestników wydarzenia do włączenia się w akcję poprzez rozsądne gospodarowanie wodą.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

W tym celu na dużym ekranie wyświetlone zostały filmy powstałe w ramach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA. Ich bohaterowie - podopieczni Fundacji Braci Golec - spotkali się z przedstawicielami samorządów, Nadleśnictwa Węgierska Górka i organizacji pozarządowych, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób troszczyć się o zasoby wodne Żywiecczyzny, a także poznać przykłady dobrych praktyk i działań podjętych lokalnie dzięki współpracy z firmą Żywiec Zdrój. Wśród prezentowanych inicjatyw znalazły się m.in. zbieranie deszczówki, sadzenie drzew czy dbanie o kwietnych łąk. W jednym z filmów wystąpiła Wójt Gminy Jeleśnia – p. Anna Wasilewska – która opowiedziała o realizowanych we współpracy ze spółką Żywiec Zdrój projektach rozbudowy infrastruktury wodnej w celu zapewnienia mieszkańców gminy dostępu do dobrej jakości wody pitnej. O współpracy p. Wójt wspomniała również ze sceny, wymieniając takie wspólne inicjatywy, jak remont ujęcia w Sopotni Wielkiej, budowę wodociągu w Mutnym czy budowę wodociągów Jeleśnia, Krzyżowa.

 

FILM: DW FILM

Na scenie obecna była również dyrektor zakładu Żywiec Zdrój w Jeleśni, p. Katarzyna Dębska, która opowiedziała o założeniach kampanii WODA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA, a także przekonywała uczestników wydarzenia, że każdy z nas ma realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie i razem powinniśmy działać, aby zagwarantować dostęp do wody następnym pokoleniom. 

Spotkanie było również okazją, aby nagrodzić laureatów konkursu “Łapmy wodę” zorganizowanego w ramach kampanii przez Fundację Ekologiczna ARKA. Autorzy najbardziej kreatywnych prac prezentujących racjonalne gospodarowanie wodą w przydomowych ogródkach, wyróżnieni zostali praktycznymi beczkami do zbierania deszczówki. 

SPOTKANIE PEŁNE ATRAKCJI

Na uczestników spotkania czekał również wieczorny seans, podczas którego zaprezentowany został film Ocalić Arktykę w reżyserii Grethe Bøe-Waal. Film opowiadał on o trójce rodzeństwa, którzy na skutek nieoczekiwanego splotu wydarzeń znaleźli się zupełnie sami na bezludnej wyspie pod biegunem północnym, zmagając się z arktycznym klimatem i miejscową fauną w oczekiwaniu na ratunek. Swoją tematyką film nawiązywał do ważnych kwestii związanych ze zmianami klimatu i potrzebą działania na rzecz ochrony zasobów wodnych, które w swojej kampanii porusza Żywiec Zdrój. 

Nie zabrakło również występów – podczas części artystycznej na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół pieśni i tańca “Krokusy” oraz zespół wokalno-instrumentalny “Trio Vega”. Zobaczyć można było również występ taneczno-gimnastyczny w wykonaniu uczestniczek zajęć w "Klubie Sylaba”. Z kolei w budynku świetlicy odbyła się licytacja obrazów lokalnych twórców. Można było również podziwiać wystawę rękodzieła w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich oraz nabyć dekoracje wykonane techniką decoupage. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, takich jak miasteczko dmuchańców, gry i zabawy ruchowe, konkursy ekologiczne oraz loteria z nagrodami. 

Screen Shot 2020 09 22 at 13.56.43

 

spons wewn 2

spons wewn 3

zywiec zdroj 2

Udostępnij

Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę