W poważne kłopoty popadł mężczyzna, który postanowił sprawdzić, czy znaleziona karta płatnicza „nadaje się do użytku”. Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym ze sklepów na terenie Czechowic-Dziedzic. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów.
Mężczyzna próbował zapłacić za zakupy kartą płatniczą, jednak transakcja nie została zrealizowana, ponieważ karta była już zablokowana. Czujna kasjerka zatrzymała kartę i poinformowała o tym fakcie klienta, który próbował się nią posłużyć. Sytuacja ta nie powstrzymała jednak mężczyzny przed dokonaniem zakupów. W jego koszyku znalazło się wino, za które ostatecznie zapłacił gotówką, a dokładnie kwotę 7,50 zł. Następnie opuścił sklep.
Sprawa została zgłoszona policjantom, którzy przystąpili do ustalania osoby posługującej się kartą. Czynności policjantów z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach doprowadziły do zatrzymania mężczyzny na terenie Czechowic-Dziedzic. Okazał się nim 49-letni mężczyzna, będący mieszkańcem Pszczyny.
Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim portfel z dokumentami należącymi do innej osoby. Zapytany przez policjantów, dlaczego próbował użyć cudzej karty płatniczej, zatrzymany tłumaczył, że zrobił to „z ciekawości”, aby sprawdzić, czy karta działa. Z kolei na pytanie, dlaczego nie oddał jak twierdził znalezionego portfela, nie potrafił udzielić racjonalnej odpowiedzi.
W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu, badanie wykazało 2,5 promila w wydychanym powietrzu.
Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie karty płatniczej i wykorzystanie jej bez zgody właściciela grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Warto podkreślić, że w dzisiejszym świecie praktycznie nikt nie jest anonimowy. Każdy z nas pozostawia ślady, czy to w postaci nagrań z monitoringu, danych elektronicznych czy śladów w systemach płatności. Policjanci dzięki szybkim działaniom dokonali ustaleń, a następnie zatrzymali podejrzanego.
Przypominamy, że w przypadku zgubienia karty bankomatowej należy niezwłocznie zgłosić ten fakt swojemu bankowi, najlepiej jak najszybciej zastrzec kartę. Dzięki temu można uniknąć utraty środków z rachunku bankowego oraz uniemożliwić osobom nieuprawnionym dokonywanie transakcji.
źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl




![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a1/kufel/01_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/02.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/03.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/04.jpg)
![b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a2/kufel/06_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/07_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a2/kufel/08_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a2/kufel/09_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a3/kufel/11_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a3/kufel/12.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/13_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a3/kufel/14.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a4/kufel/16.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a4/kufel/17.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a4/kufel/18.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/19.jpg)
![[c] OPTYK](/images/promo/b/optyk/optyk.jpg)
![[c] listdosasiada.pl](/images/1.png)
![[b] krezus](/images/promo/b/krezus/krezus.jpg)
![[z] Stefczyk](/images/promo/b/stefczyk/370_2021-STEFCZYK_SF-Pozyczka-Online-Zywiec-baner-970x250-AD2.gif)






![[c] Okrzesik Kolonko Studio Dekoral](/images/promo/d1/okrzesik/baner1.jpg)
![[b] Fundacja Pomocy Dzieciom Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu](/images/promo/d1/fundacja_pomocy_dzieciom/FundacjaPomocyDzieciomA1.jpg)
![[b] Spotted - Tresna - Porąbka](/images/promo/d1/spotted_tresna/baner.jpg)
![[c] Bella](/images/promo/d1/bella/bella.jpg)
![[c] Leonardo](/images/promo/d1/leonardo/baner1.jpg)
![[z] listdosasiada.pl](/images/promo/d1/listdosasiada.pl/2.png)


![[b] GIT Studio](/images/promo/d1/git_studio/git.jpg)
![[z] Sprint Żywiec](/images/promo/d1/sprint/sprint.jpg)
![[z] House of Vintage](/images/promo/d2/hov/house-of-vintage.jpg)
![[z] Spotted Jeleśnia](/images/promo/d2/spotted-jelesnia/spotted-jelesnia.jpg)
![[c] gopr](/images/promo/d2/gopr/gopr.png)


