Na pomoc kobietom na Babiej Górze! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Babia Góra znów okazała się groźna. W niedzielę (29.10) zdobywająca ją grupa turystek musiała wzywać GOPR.

 Z powodu złych warunków pogodowych, a szczególnie porywistego wiatru grupa ośmiu kobiet z Warszawy utknęła wczoraj na kopule Babiej Góry. Na ten wysoki szczyt turystki wybrały się przed południem. Wiatr i deszcz ze śniegiem spowodowały, że kobiety straciły orientację w terenie i wezwały na pomoc ratowników Beskidzkiej Grupy GOPR. Na miejsce dotarłli ratownicy z sekcji babiogórskiej. Jedna z kobiet była szczególnie wyczerpana, nie mogła iść ii własnych siłach. Transportowana była przez ratowników najpierw na noszach, potem na quadzie zwieziona do karetki pogotowia. Pozostałe panie o własnych siłach doszły do schroniska, skąd po odpoczynku udały się w dalszą drogę w dół. 

W akcji brało udział 14 goprowców. Przedzierali się przez śnieg, którego wysokość dochodziła do 30 cm. Wiejący wiatr momentami był tak silny, że ratownicy zmuszeni byli iść bokiem do kierunku marszu. 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę