Rozbity gang - pseudokibice i narkotyki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z bielskiego wydziału kryminalnego i prewencji rozbili narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. 

Narkotyki zatrzymanie

Policjanci zatrzymali w kilku miejscach na terenie Bielska-Białej członków grupy pseudokibiców.

Podczas zatrzymania kryminalni znaleźli ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość zabezpieczonych substancji jest warta na czarnym rynku blisko 80 tysięcy złotych. Zabezpieczono też ponad 15 tys. zł i m.in. markowe zegarki, pochodzące ze sprzedaży środków odurzających, o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Grupa ma na swoim koncie także szereg wymuszeń rozbójniczych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Bielsko-Biała Północ przedstawiono już zatrzymanym zarzuty. Wobec trzech podejrzanych mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat, na wniosek śledczych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków, handel nimi i wymuszenia rozbójnicze, sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia. Dwaj zatrzymani mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa, a jeden z nich także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W realizacji brali też udział funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, zamujący się zwalczaniem przestępczości peudokibiców.  

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę