VIII Festiwal Ciemnego Nieba - Sopotnia znów zaprasza - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W nocy z 12/13 sierpnia 2020 roku na niebie będzie można podziwiać zjawisko ,,spadających gwiazd'', z uwagi na przypadające wtedy maksimum aktywności roju meteorów Perseidy.

Czyste Niebo

Z tej okazji Stowarzyszenie POLARIS-OPP w Sopotni Wielkiej zaprasza na VIII Festiwal Ciemnego Nieba, który w tym roku będzie najdłuższym z dotychczas organizowanych edycji. Sopotnia Wielka jako pierwszy w Polsce obszar ochrony ciemnego nieba ma do zaoferowania bardzo dobre warunki do obserwacji astronomicznych. 

Od 12 do 15 sierpnia br. rozpocznie się cykl obserwacji ciemnego nieba i towarzyszących im koncertów muzycznych, a także licznych prelekcji o tematyce związanej z ciemnym niebem w formie kina plenerowego. To wydarzenie z motywem muzyki i gwiazd w Beskidzie Żywieckim będzie także transmitowane on-line jak i na kanale YouTube i nie tylko. Zgaśnie oświetlenie uliczne jak i .... Księżyc!

Sam festiwal może się także odbyć równocześnie w prywatnych ogródkach dzięki akcji rozdawania teleskopów Sky Watcher 130 mm w ramach wakacyjnych meetingów z teleskopami. Uczestnicy tego projektu mają pierwszeństwo udziału w obserwacji w dn.14/15 sierpnia. Odbędą się także pomiary i zdalne obserwacje z kopuły obserwatorium jak i zwiedzanie wnętrza Stacji Kosmicznej YSS w specjalnych śluzach pneumatycznych.

W ramach tych wydarzeń będzie możliwość wsparcia Programu Ciemne Niebo Polska jak i samej organizacji festiwalu, poprzez uruchomioną akcję crowdfundingową, w ramach której oferowane są specjalne benefity dla osób wpłacających konkretne kwoty.

Od 1 sierpnia rozpoczęły się już zapisy na VIII Festiwal Ciemnego Nieba, formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc47qeDnLUeM-59Mc6_afBTeDwwyLSYIGsn-Za-JuGf1J3wNw/viewform

Więcej informacji:

https://ciemneniebo.pl/pl/dzialania-w-polsce/339-viii-festiwal-ciemnego-nieba-zaproszenie

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę