Poszkodowany w nocy, na Rysiance - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To był pracowity weekend dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Interweniowali na Hali Boraczej, ale też wyżej – na Rysiance.

W nocy z piątku na sobotę ratownicy będący na dyżurze patrolowym w schronisku PTTK na Rysiance usłyszeli wołanie o pomoc, dobiegające z okolic wejścia do schroniska. Na miejscu jeden z nich odnalazł poszkodowanego po upadku z wysokości. Mężczyzna był przytomny, ale wychłodzony (II stopień hipotermii). Skarżył się na bóle lewej nogi oraz mrowienie w obu dolnych kończynach. Po radiowym powiadomieniu centrali w Szczyrku GOPR-owcy podjęli czynności ratunkowe. W międzyczasie zorganizowane zostało wsparcie. Z Hali Miziowej oraz z Rajczy wyruszyli ratownicy na quadach. Po dotarciu na miejsce wypadku wszystkich zespołów ustabilizowano poszkodowanego na materacu vacuum, po czym przetransportowano go do Złatnej Huty, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Zdjęcia: GOPR Beskidy.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę