Dzieci znikają z Żywca? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczęty dzisiaj rok szkolny przywołał do pracy nie tylko uczniów kontynuujących naukę, ale też pierwszoklasistów szkół podstawowych. Ilu ich jest, można było dzisiaj dowiedzieć się od wiceburmistrza Marka Czula.

szoła podstawowa nr 5 żywiec

Na ścieżkę edukacji wkroczyło dziś w publicznych szkołach podstawowych miasta Żywca około 270. Marek Czul zwrócił też uwagę na pewną ciekawostkę:

- To dzieci urodzone w stosunkowo dobrym pod względem ilości narodzin 2010 roku, kiedy to przyszło ich na świat około 350. Zastanawiamy się więc, co stało się z tymi osiemdziesięcioma dziećmi?
Jakie są możliwe przyczyny? Według burmistrza Szlagora to emigracja lub migracja. Rodzice mogli w międzyczasie wyprowadzić się z naszego miasta w różne miejsca Polski i Europy lub po prostu posłać dzieci do szkoły gdzie indziej, na przykład do Bielska – Białej. Marek Czul zwrócił też uwagę na to, że ich dane zawierają pierwszoklasistów ze szkół publicznych. Część z tych 80 mogło znaleźć miejsce w jednej z dwóch żywieckich szkół prywatnych.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę