Kolejni cudzoziemcy w Zwardoniu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

18 cudzoziemców służby migracyjne z Austrii przekazały bielskiej straży granicznej w miejscu dawnego granicznego przejścia Zwardoń - Skalite. Teraz będą oni starać się o przyznanie ochrony międzynarodowej.

20170727-1

Do Polski przybyło siedemnaścioro Rosjan narodowości czeczeńskiej i jeden Gruzin. Już wcześniej złożyli oni wnioski o ochronę międzynarodową w Polsce. Teraz zostali przekazani do naszego kraju.

Jak podkreśla Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, to nie pierwsze przekazanie cudzoziemców bielskiej jednostce, do którego doszło w tym roku. Spotkania na dawnym przejściu granicznym w Zwardoniu odbyły się już m.in. 2 lutego (przekazanie 25 cudzoziemców) oraz 1 marca (przekazanie 22 cudzoziemców).

Czekają na ochronę

- Po przybyciu do Polski obcokrajowcy kierowani są do specjalnych ośrodków recepcyjnych zajmujących się sprawami cudzoziemców, w których oczekują na nadanie ochrony międzynarodowej - tłumaczy Katarzyna Walczak. 

Przypomnijmy, że uzyskanie przez obcokrajowca ochrony międzynarodowej uprawnia go do pozostania na terenie kraju, do którego zdecydował się przybyć. W Polsce wyróżniamy dwie formy takiej ochrony - status uchodźcy oraz tzw. ochronę uzupełniającą, dla tych, którzy nie otrzymali statusu uchodźcy, a nie chcą wracać do swojej ojczyzny z powodu zagrożenia życia czy zdrowia.

 

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę