Z promilami, sam się zgłosił w innej sprawie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Ustroniu przyszedł mężczyzna, który twierdził, że został okradziony przez obywatela Hiszpanii. Policjanci wnikliwie wysłuchali zgłaszającego, sporządzili dokumentację i... zatrzymali mu prawo jazdy. Hiszpana natomiast złapali.

Policka kumisariat ustron

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W niedzielny poranek do dyżurnego w Ustroniu zgłosił się mężczyzna, który prosił o pomoc. Został okradziony przez poznanego nieco wcześniej obywatela Hiszpanii. Najpierw wspólnie pili oni alkohol, a później doszło między nimi do sprzeczki, po której Hiszpan zabrał telefon zgłaszającego i odszedł. Złodziej skradł również telefon 25-letniej kobiecie, która im towarzyszyła. Policjanci wysłuchali zgłaszającego, ustalili przebieg zdarzenia i sprawdzili stan trzeźwości. 25-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Żeby zgłosić kradzież, do komisariatu przyjechał samochodem, który osobiście prowadził. W ten sposób pozbył się prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane przez przyjmujących zgłoszenie o kradzieży policjantów. Czeka go teraz sprawa karna, ponieważ kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Gdyby nie to, można by powiedzieć, że sprawa zakończyła się szczęśliwie. Policjanci, analizując zebrane ślady oraz uzyskane w tej sprawie informacje, ustalili dane sprawcy i miejsce jego pobytu. Odpowiedzialnym za kradzież okazał się 19-latek z Hiszpanii, który w naszym kraju przebywa na wymianie uczniowskiej. Skradzione telefony zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Hiszpan usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa 19-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę