Cieszyński dzielnicowy najlepszy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Katowicach zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął sierż. sztab. Kamil Przewieźlik z cieszyńskiej komendy. 

Wygrany dzielnicowy

Od środy trwały zmagania policjantów garnizonu śląskiego w wojewódzkiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2018”. Do udziału w konkursie zakwalifikowało się w sumie 64 policjantów. Każda z komend śląskiego garnizonu, po przeprowadzeniu eliminacji powiatowych i miejskich, wystawiła po dwóch dzielnicowych do reprezentowania swoich jednostek. W środę mundurowi najpierw musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta, który miał problem. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić petentowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazanie możliwych rozwiązań.

Drugim wyzwaniem tego dnia był sprawdzian umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m.in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelectwa.

Trzecia konkurencja odbyła się w piątek- był to test z ogólnej wiedzy policyjnej ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Najlepszym pośród wszystkich okazał się dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, sierż.szt. Kamil Przewieźlik. Mundur policyjny założył sześć lat temu. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie służąc swoją pomocą mieszkańcom dzielnicy nr 1 ( Boguszowice, Marklowice, Frysztackie Przedmieście). Wraz ze zdobywcą II miejsca będzie reprezentował garnizon śląski w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dniach od 23 do 26 października w Szkole Policji w Katowicach. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę