Uwaga! Wciąż naciągają seniorów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszustka podająca się za opiekunkę starszych osób okradła 99-letnią nestorkę. Z jej mieszkania zniknęła gotówka – blisko 5.000 złotych. Policja znów apeluje o ostrożność.

Policja ogolna nast 2

Sprawczyni, która zapukała do drzwi mieszkania na bielskich Leszczynach, podawała się za opiekunkę starszych osób. 99-letnia właścicielka, nie przeczuwając niczego złego, zaprosiła ją do mieszkania. Oszustka oznajmiła, że posiada pieniądze, które otrzymała od księdza na pomoc dla seniorów. Starsza kobieta odmówiła ich przyjęcia. Sprawczyni, nie dając za wygraną, poprosiła o rozmienienie 200 zł. Kiedy bielszczanka przekazywał jej gotówkę, sprawczyni wykorzystała jej nieuwagę i skradła z portfela 5.000 zł.

Oszustki poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej personaliów należy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, nr alarmowy 112. 

"Kolejny już raz apelujemy do Państwa o ostrożność i rozwagę. Pod żadnych pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań obcych osób. Od przedstawicieli administracji, opieki społecznej, gazowni, elektrowni lub telekomunikacji wymagajcie identyfikatorów potwierdzających ich zatrudnienie. Sprawdźcie telefonicznie, czy kierowano ich do Waszego mieszkania. Jeśli zorientujecie się, że macie do czynienia z oszustami powiadomcie policjantów, którzy w porozumieniu z Wami zatrzymają sprawców (nr alarmowy 112).

Do dzieci i młodzieży apelujemy o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców." - przypominają mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę