30-stu bielskich policjantów może używać paralizatora - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy o skuteczności interwencji decydują sekundy, policjant nie ma czasu na zbędne przemyślenia. Nie zawsze konieczne jest jednak użycie ostatecznego środka przymusu bezpośredniego, jaką jest broń palna. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się paralizator elektryczny Taser.

Wczoraj sześciu policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego bielskiego garnizonu zdawało egzamin, który był zwieńczeniem szkolenia w zakresie posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, czyli paralizatorami. Egzamin został przeprowadzony pod czujnym okiem Instruktora Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi zdobyli wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu posługiwania się urządzeniem typu Taser w trakcie wcześniejszego szkolenia. Teraz, po zdanym egzaminie, otrzymają uprawnienia do posługiwania się tym środkiem przymusu bezpośredniego.

W bielskim garnizonie już 30 mundurowych posiada takie uprawnienia. Dodatkowo 3 posiada uprawnienia instruktorskie. Dzięki temu w sytuacji, gdy jest to niezbędne, paralizator będzie mógł zostać szybko użyty. Rozwiązanie takie wpłynie pozytywnie na skuteczność działań policji, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo uczestnikom interwencji.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę