Porzucone odpady w Żywcu - jest śledztwo - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojemników z nieznaną substancją było aż 450. 

Toga prokurator

Prokuratura Rejonowa w Żywcu prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego składowania na terenie stadniny przy ul. Kamiennej w Żywcu odpadów płynnych nieznanego pochodzenia tj. o przestępstwo z art. 183 par.1 kk *.

"Jak ustalono, w dniu 8 lutego 2019 r. dwa pojazdy ciężarowe przywiozły na wskazane wyżej miejsce różnej wielkości pojemniki wypełnione nieustaloną cieczą. Pojazdy zostały zatrzymane i poddane przeszukaniu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Czynności przeprowadzane na miejscu zdarzenia doprowadziły do ujawnienia 450 pojemników z nieustaloną zawartością z których pobrano próbki do badań. Burmistrz Miasta Żywiec w dniu ujawnienia odpadów wydał decyzję administracyjną nakazująca właścicielom terenu usunięcie ich w trybie natychmiastowym z terenu nieruchomości. Czyn o które prowadzone jest postępowanie zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat." - informuje Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

*Art. 183. § 1 mówi - Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę