Świecą przykładem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W okresie jesiennym, przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szybko zapadający zmrok może stwarzać zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego dbając o ich bezpieczeństwo, policjanci z żywieckiej drogówki cyklicznie prowadzą działania, w czasie których rozdają mieszkańcom odblaskowe opaski. Już wkrótce kolejne spotkanie.

Odblaski listop

Inauguracja działań, prowadzonych przez policjantów wspólnie z Radiem Bielsko, na terenie Żywiecczyzny miała miejsce pod koniec października. Wówczas odblaski trafiły do mieszkańców Żywca oraz Leśnej. Od tego czasu odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami Żywiecczyzny. Policyjny radiowóz oraz wóz patrolowy Radia Bielsko można było zobaczyć na terenie Gminy Łodygowice, Gilowice, Łękawicy oraz Oczkowie. Każdorazowo akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i na wyznaczone punkty spotkań przychodzi dużo mieszkańców, co bardzo cieszy organizatorów działań. Im więcej odblasków trafi do mieszkańców, tym większe szanse na ich bezpieczeństwo na drodze. Dlatego już dziś zachęcamy do kolejnego spotkania. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie.

Odblaski mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni. Jeżeli w okresie jesienno - zimowym pieszy ubrany w ciemne kolory, widoczny jest dla kierujących dopiero z odległości około 20 metrów, to wyposażonego w element odblaskowy, kierowca może zauważyć już z odległości nawet 150 metrów. Odległość ta daje kierowcy czas, na bezpieczne ominięcie pieszego

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę