Ścigany przez szefa bielskiej drogówki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz znalazł się we właściwym miejscu i czasie.

Policja

Razem ze specjalistą wydziału asp. Dawidem Kocembą pełnili służbę na bielskich drogach, podczas której kontrolowali poziom bezpieczeństwa oraz pracę pozostałych patroli ruchu drogowego. 

W środę wieczorem policjanci na bielskiej ulicy Wyzwolenia zauważyli kierującego motocyklem Yamahą R1, który miał nieprzepisowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Postanowili zatrzymać kierującego ścigaczem do kontroli. Motocyklista nie zamierzał jednak dać się skontrolować. Kiedy zobaczył policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, ruszył w szaleńczą ucieczkę w stronę Pszczyny. Stróże prawa powiadomili oficera dyżurnego bielskiej komendy i rozpoczęli pościg. Kierujący Yamahą pędził na złamanie karku, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość i powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych kierowców. Oficer dyżurny powiadomił o kierunku ucieczki policjantów z komendy w Pszczynie, którzy ustawili blokadę na drodze krajowej DK1. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Bieruńską bielscy stróże prawa wspólnie z pszczyńskimi mundurowymi zatrzymali pojazd. Żeby nie dopuścić do jego dalszej – tym razem już pieszej ucieczki – policjanci dobiegli do motocykla i obezwładnili kierowcę.

38-letni mieszkaniec Tychów był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za wykroczenia, których dopuścił się podczas niebezpiecznej ucieczki, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i ośmioma punktami karnymi. Stracił też dowód rejestracyjny ze swojego motocykla, który nie spełniał warunków technicznych dla jednośladów i został odholowany na policyjny parking. Zatrzymany 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce bielski sąd.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę