6 ton nielegalnego tytoniu w rękach cieszyńskich policjantów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych. 

Policja tyton

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  w trakcie służby ustalili, że na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje nielegalna fabryka tytoniu.  Czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do obiektu, w którym prowadzona była przestępcza działalność. Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu.  W trakcie przeszukania pomieszczenia zabezpieczyli oni ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia z kompletnym osprzętem oraz  bęben do parowania i suszenia tytoniu. Obiekt był profesjonalnie przystosowany  do produkcji tytoniu na wielką skalę. Mundurowi podczas akcji zatrzymali 51-letniego mieszkańca śląska podejrzewanego o przestępczy proceder.  Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych.

W Prokuratorze Rejonowej w Cieszynie zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator  zastosował poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę