Napadli i pobili mężczyznę pod sklepem w Jasienicy. Powód? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obydwaj agresorzy usłyszeli już zarzuty pobicia, za które mogą spędzić za kratami nawet 5 lat. 

Pobicie jasienica

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Jasienicy. Późnym wieczorem dwóch mężczyzn zaczepiło przed jednym ze sklepów w centrum miejscowości 30-latka. Bez powodu zaczęli go bić i kopać po całym ciele i głowie. Zaatakowany mężczyzna próbował im uciec, wbiegając do sklepu. Napastnicy jednak weszli za nim i dalej zadawali mu ciosy. Dopiero gdy personel sklepu wezwał na pomoc patrol Policji, uciekli w nieznanym kierunku. Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce mundurowych oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście zaatakowany mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Pokrzywdzony 30-latek nie wiedział kto ani dlaczego go napadł i pobił.

Sprawą zajęli się śledczy z jasienickiego komisariatu. Na podstawie zebranych informacji oraz dostępnych nagrań z monitoringu ustalili wizerunki obydwu sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Już następnego dnia po napadzie tożsamość jednego z napastników ustalił dzielnicowy. Podejrzewany mężczyzna mieszkał kiedyś w jego rejonie służbowym. Mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. W tym czasie jasieniccy kryminalni przygotowali materiał dowodowy potrzebny do postawienia go przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udziału w chuligańskim pobiciu człowieka. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Kryminalni ustalili również personalia drugiego ze sprawców. Okazał się nim 27-letni mieszaniec powiatu bielskiego. Tuż po pobiciu pod sklepem wyjechał on z rodzinnej miejscowości, jednak do miejsca zamieszkania i stawił się na komisariacie w Jasienicy, gdzie również usłyszał zarzuty pobicia.

Podejrzanym o pobicie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, miało charakter chuligański, muszą się liczyć z bardziej surowym potraktowaniem ich przez wymiar sprawiedliwości. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę