Policyjna interwencja podczas mszy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mundurowi wezwani zostali wczoraj do Kościoła Matki Bożej Różańcowej w Ostrem - Twardorzeczce. Powodem była zbyt duża liczba uczestników wydarzenia religijnego.

Kosciol Ostre

 Wczoraj odbywała się tam msza na okoliczność 15. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, zbyt liczna jak na ostatnie obostrzenia rządowe, wobec których w takim wydarzeniu może brać udział 5 osób plus te, sprawujące obrządek:

- Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że zebrało się na miejscu 16 osób plus odprawiające mszę. Policjanci poprosili wiernych o opuszczenie kościoła. W świątyni zostało przepisowych pięć osób i msza była dalej kontynuowana - mówi rzecznik żywieckiej komendy asp.szt. mgr  Mirosława Piątek.

Mundurowi zebrali materiał i będą dalej prowadzić dochodzenie administracyjne.

- Postępowanie o wykroczenie będą prowadzili policjanci z Wydziały Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Wszczęte zostanie także postępowanie administracyjne. Ono wykaże czy i kto będzie pociągany do ewentualnej odpowiedzialności. Materiały prześlemy do Sanepidu - dodała Mirosława Piątek. 

Udostępnij

12
+10
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę