Egzorcysta - nowa gra indie z Żywca - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W przyszłym roku gracze będą mogli wcielić się w postać egzorcysty, który zajmie się serią demonicznych opętań w tajemniczej wiosce.

Priest 04 mat

Priest, czyli nowa gra indie polskiego studia Delirma, ma oferować m.in. wymagającą rozgrywkę, mroczną historię, liczne elementy RPG oraz nieszablonową oprawę graficzną. Premierę na platformie Steam zaplanowano na lato 2019 r. Wydawca nie wyklucza także wersji na konsole obecnej generacji.

Priest jest tworzony przez nowe, kilkuosobowe studio z Żywca – Delirma. Zaangażowani w projekt twórcy pracowali wcześniej nad kilkoma innymi grami (m.in. Unlucky Seven). Wydawcą będzie firma Ultimate Games, która wydała dotychczas np. Ultimate Fishing Simulator, Darkest Hunters oraz Earthworms. Jak wskazuje Delirma, Priest to pierwsza tak duża gra nawiązująca do egzorcyzmów. Twórcy zapewniają, że ich produkcja zaoferuje równocześnie oryginalne i wciągające podejście do tematu. Głównym elementem rozgrywki mają być egzorcyzmy, czyli wypędzanie nieczystych sił z opętanych osób.

Symulator egzorcysty

Akcja gry zostanie osadzona w tajemniczej wiosce, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnej serii opętań.

- Priest to połączenie mitologii chrześcijańskiej z dark fantasy. Opieramy się zarówno na świadectwach dotyczących prawdziwych egzorcyzmów, jak i dziełach szeroko pojętej popkultury, czyli np. powieściach, filmach i serialach. Inspirują nas też black metal i folklor Żywiecczyzny, więc nie zabraknie odpowiednich nawiązań – mówi jeden z twórców nowej gry, Michał Jod.

Kluczową częścią nowej gry będzie wypędzanie demonów z ciał opętanych mieszkańców wioski. Gracz będzie musiał dostosować swoje działania do konkretnego przypadku i dobrać odpowiednie remedium, korzystając np. z modlitw czy ekwipunku. Jednocześnie trzeba będzie pamiętać o kondycji i wytrzymałości egzorcysty. Jak wyjaśniają twórcy, rozgrywka zostanie urozmaicona licznymi dodatkowymi motywami, w tym np. korzystaniem z pomocy wcześniej uratowanych osób.

- Damy dużo swobody. Gracz decyduje o ścieżce działania i sposobie, w jaki zmierzy się z kilkudziesięcioma obecnymi w wiosce demonami. Szeroki wybór dotyczy także rozwoju egzorcysty. Chodzi o cechy i konkretne umiejętności – pogrupowane w ramach kilku różnych szkół egzorcyzmów. Co równie ważne, Priest nie będzie tzw. samograjem – trzeba liczyć się z realnym wyzwaniem. Nawet jeśli gracz zdecyduje się na co-op” – dodaje Michał Jod.

Priest zadebiutuje na platformie Steam latem 2019 r. Ultimate Games nie wyklucza wydania gry także na konsolach obecnej generacji.

Priest (Steam):

https://store.steampowered.com/app/832140/Priest/

Trailer Priest:

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę