Rozbój w Skoczowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Skoczowie zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewają o popełnienie kilku poważnych przestępstw. Został aresztowany na okres 2 miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

skoczow pylicja

W nocy z niedzieli (10 maja) na poniedziałek policjanci ze Skoczowa zostali powiadomieni o rozboju. Pokrzywdzonym okazał się 59-latek, który został zaatakowany w swoim domu. Mężczyzn stracił przytomność po uderzeniu przez napastnika, po czym okradziony. Sprawca wyniósł sprzęt RTV, telefon oraz gotówkę.

Mundurowi podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz ustalili portret pamięciowy sprawcy. Już następnego dnia stróże prawa namierzyli i zatrzymali napastnika. Był nim 39-letni mieszkaniec Skoczowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Okazało się również, że 39-latek ma związek z kradzieżą sprzętu elektronicznego, gotówki i dokumentów oraz innych przedmiotów, a także próbował wypłacić z bankomatu pieniądze używając kradzionej karty. Śledczy ustalili, że mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy. Stróże prawa odzyskali część skradzionego sprzętu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie w sumie 3 zarzuty – rozboju, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Podczas przesłuchania zatrzymany nie przyznał się zarzucanych mu czynów. Z uwagi na to, że był już karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Cieszynie aresztował go na dwa miesiące.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę