Bielsko-Biała 72. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Bielsku-Białej w 2019 roku doszło do 3291 kolizji i wypadków. Tym samym na każdych 1000 tego miasta przypada 19,2 zdarzeń drogowych. Najczęściej były one spowodowane niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami.

SAmochod Cepik

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Na 72. miejscu uplasowały się ex aequo dwa miasta - Bielsko-Biała oraz Białystok. W Bielsku-Białej, podobnie jak w Białymstoku na 1000 mieszkańców przypada 19,2 zdarzeń drogowych. Najgorzej w całej Polsce wygląda sytuacja w Katowicach, które zajmują ostatnie miejsce w rankingu. Tam na 1000 mieszkańców przypadają aż 23,9 zdarzenia drogowe. Najlepiej natomiast wypada Kędzierzyn-Koźle, w którym na 1000 mieszkańców przypada 7,0 zdarzeń drogowych. Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji(sewik.pl).

Kierowcy z Bielska-Białej najczęściej nie zachowują bezpiecznej odległości między pojazdami

Najwięcej zdarzeń drogowych w Bielsku-Białej powstało w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami - 637 (19,36%). Do innych przyczyn wypadków i kolizji w Bielsku-Białej można zaliczyć:

  • nieprawidłowe omijanie - 486 (14,77%),
  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - 474 (14,40%),
  • nieprawidłowe cofanie - 411 (12,49%),
  • nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu - 199 (6,05%).

Dla porównania, w Piekarach Śląskich główną przyczyną wypadków i kolizji było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Do takiego przewinienia doszło tam 133 razy (23,54%).

Zachęcam do zapoznania się z całą informacją dołączoną jako załącznik. Materiał można wykorzystać w całości lub w częściach, powołując się na źródło rankomat.pl. Raport RanKING jest także dostępny w wersji elektronicznej: https://rankomat.pl/files/ranking-cen-oc-w-i-kw.-2020r..pdf 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę