Przez oszustwo "na policjanta" seniorka straciła oszczędności - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. 70-letnia mieszkanka Żywca straciła swoje oszczędności bo uwierzyła, że rozmawia z policjantem.

policja

W piątek przed 17.00 do 70-letniej mieszkanki Żywca zatelefonował mężczyzna, który podawał się za policjanta. Rozmówca poinformował kobietę, że jest funkcjonariuszem w specjalnej grupie rozpracowującej przestępczość bankową i że jej pieniądze są zagrożone. Aby uwiarygodnić przedstawianą wersję, po chwili do 70-latki zadzwoniła kobieta podająca się za panią prokurator z Warszawy, która nadzorowała całą sprawę. Oszuści tak pokierowali rozmową, że seniorka była z nimi cały czas w kontakcie telefonicznym. W celu uniknięcia utraty pieniędzy 70-latka miała wypłacić swoje oszczędności i pozostawić w umówionym miejscu. Kobieta nie zastanawiając się, wypłaciła gotówkę i pozostawiła we wcześniej umówionym miejscu. W ten sposób straciła znaczną kwotę pieniędzy.

"Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie pieniędzy z banku. Nasz apel o ostrożność kierujemy również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie lub wypłatę z banku dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła przezorność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności." - przypominają mundurowi.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę