Napadli na śpiącego w domu mężczyznę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Zebrzydowic oraz kryminalni ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na 20-latku. Sprawcy wdarli się do jego domu po wybiciu szyby w oknie, następnie pobili go i okradli. Wszyscy zostali już aresztowani.

41-619149

 

Zdarzenie miało miejsce w ostatni dzień maja. Policjanci z Zebrzydowic zostali poinformowani o rozboju. Wczesnym rankiem, około godziny 5, młodego mieszkańca naszego powiatu obudził dźwięk tłuczonego szkła. Sprawcy wybili szybę w oknie jego domu, a następnie weszli do środka. Nieznani mężczyźni uderzyli 20-latka w głowę, po czym ukradli sprzęt rtv.

Patrol, który zjawił się na miejscu, ustalił rysopisy sprawców, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację, były one bardzo szczątkowe. Ofiara napadu trafiła do szpitala. W domu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy oraz praca policjantów zaangażowanych w sprawę, szybko przyniosły rezultat. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Skoczowa. Prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd zatwierdził wniosek i 23-latek został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali napastnicy ukrywali się przed policjantami. Mundurowi z Zebrzydowic połączyli siły z policjantami ze Skoczowa i wspólnie szukali pozostałych dwóch napastników. Sprawców zatrzymali ostatecznie policjanci ze Skoczowa. 23 i 21-latek są mieszkańcami tej gminy. Śledczy odzyskali również skradziony sprzęt. Cała trójka usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Sąd rozpatrując sprawę, przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował młodych mężczyzn. Za rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, każdemu z nich grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę