Nielegalne wysypisko - policjanci szukają świadków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Żywca prowadzą postępowanie dotyczące nielegalnego wysypiska śmieci, które powstało w Żywcu w rejonie ul. Krakowskiej (od „Wilczego Jaru" w kierunku Tresnej).

wysypisko

Jednym z priorytetów działań policji jest walka z procederem tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na taką działalność. Dlatego też mundurowi podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie tego procederu.

"Niestety w ostatnim czasie w Żywcu w rejonie ul. Krakowskiej (od „Wilczego Jaru" w kierunku Tresnej) cyklicznie wyrzucane są śmieci w postaci opon, części samochodowych czy innych odpadów. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców lub okoliczności powstania nielegalnego wysypiska, o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żywcu pod numerem telefonu 47 85 722 55 lub z dzielnicowym asp. Pawłem Ścieszką pod numerem telefonu 723 655 671.

Jednocześnie przypominamy, że takie zachowanie stanowi wykroczenie, za które grozi kara grzywny lub nagany:

  • art. 145 kw: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
  • art. 154§2 kw: Kto wyrzuca na nienależący do niego grunt polny kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany." - informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę