Uwaga! To nie ZUS, to oszustka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przestępczyni podająca się za pracownicę ZUS przyszła do 80-letniego mieszkańca Jasienicy. Kobieta twierdziła, że jest możliwość uzyskania podwyżki emerytury oraz jednorazowej wypłaty z tworzonego w tym celu funduszu. Kiedy mężczyzna dał się wciągnąć w jej metodę oszustwa kobieta, wykorzystała moment jego nieuwagi i skradła ponad 2 tysiące złotych.

Policja tel 22

Kobieta przyszła do seniora, podając się za pracownika ZUS-u. Twierdziła, że jest możliwość podwyższenia emerytury o kwotę 200 złotych i uzyskania jednorazowego dofinansowania w kwocie 22 tysięcy złotych. Kobieta powiedziała, że musi spisać numery seryjne z banknotów wartości 5 tysięcy złotych, co jest niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w programie. W trakcie spisywania banknotów oświadczyła seniorowi, że musi na chwilę wyjść. Kiedy po dłuższej chwili nie wróciła, mężczyzna zorientował się, że skradła cześć banknotów, z których odpisywała numery seryjne.

Rysopis: Kobieta w wieku z wyglądu około 30 lat, ubrana cała na czarno, czarny płaszcz, czarna maseczka.

Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub Komisariacie Policji w Jasienicy pod numerem telefonu 47 85 705 10.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę