Uratowali życie mężczyzny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzięki błyskawicznej reakcji stróżów prawa z bielskiego oddziału prewencji nie doszło do tragedii. Policjanci uratowali życie 75-letniego mężczyzny, który jadąc rowerem przewrócił się i stracił przytomność. Prowadzona reanimacja przywróciła rowerzyście funkcje życiowe.

uratowali zycie

Pomagamy i chronimy - to dewiza, która przyświeca każdemu policjantowi, bez względu na charakter pełnionej służby. Udzielona pomoc i wsparcie nie musi być wcale aktem wielkiego heroizmu, aby dla pokrzywdzonej osoby ma ogromne znaczenie. W sobotnie przedpołudnie mundurowi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej patrolowali okolice ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Około godziny 11.00 zauważyli jak mężczyzna jadący rowerem upada na jezdnię. Sierż szt. Grzegorz Greń, sierż.szt. Arkadiusz Pietrzycki, sierż. Damian Ścieszka oraz st.post. Patryk Kolber natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna nie dawał oznak życia i nie oddychał. Mundurowi udrożnili drogi oddechowe i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Inny patrol który pełnił służbę również w tym rejonie dostarczył im urządzenie AED, które znajdowało się przy wejściu na teren bielskich Błoni. Policjanci użyli urządzenia AED, a w odstępach międzyczasowych uciskali klatkę piersiową i prowadzili wentylację. Po około 15 minutach reanimacji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego mężczyzna został ułożony w pozycji bocznej ustalonej i zabezpieczony przed wychłodzeniem folią termoizolacyjną. 75-letni mężczyzna zabrany został do szpitala, a jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę