Ucieczka ulicami Żywca - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Żywca zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierując skodą, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu wyjaśniły się powody jego ucieczki. 

Policja ogolna 33

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed 23.00, w Żywcu na ulicy Pierwogóra. Pełniący tam służbę policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego żywieckiej komendy zauważyli kierującego skodą mężczyznę, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Po chwili mężczyzna wjechał na drogę gruntową, gdzie auto odmówiło posłuszeństwa. Wówczas zaczął uciekać pieszo. Policjanci szybko dogonili go i zatrzymali. Jak ustalili, był to 46-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Miał też dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Śledczy ustalili, że mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego wspólnie z prokuratorem wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj, sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna na 2 miesiące trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia, jednak z uwagi na warunki recydywy sąd może podwyższyć karę.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę